Etykiety w branży mleczarskiej wymagają dobierania kleju o dobrych właściwościach klejenia początkowego i łatwo łączyć się nawet z powierzchniami zatłuszczonymi. Właściwy klej daje barierę przeciwtłuszczową z jednej strony, a zabezpieczenie zadruku lakierem UV daje pewność, że najwyższej jakości nadruk będzie odporny na wilgoć nawet podczas długiego przechowywania. Użycie wysokiej jakości papieru z odpowiednio dobranym klejem gwarantuje, że produkt mleczarski długo będzie wyglądał estetycznie
Służą do zadruku w drukarkach termicznych lub termotransferowych m.in.
etykiety na sery,
etykiety na  jogurty,
etykiety mleko
W sektorze mleczarskim, poza etykietami ozdobnymi, podobnie jak w branży mięsnej dominują etykiety termiczne, które również muszą spełniać wyjątkowe wymagania jakościowe z racji otoczenia, w jakim się znajdują.

Oferujemy etykiety termiczne jednostronnie powlekane, co znacząco podnosi ich odporność na działanie tłuszczów oraz ogranicza wchłanianie wilgoci. Główna zaleta takich etykiet  to tania i prosta produkcja. Cechą charakterystyczną papieru termicznego jest stosunkowo krótki okres użyteczności. Te właściwości sprawiają, że etykiety termiczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie znakowane są artykuły o krótkim terminie przydatności lub na opakowania zbiorcze.