Etykiety – Branża odzież i tekstylia

Normy przemysłu odzieżowego wymagają oznaczania wyrobów włókienniczych, czyli umieszczania informacji na temat producenta, składu wyrobu, sposobu prania lub konserwacji.
Najczęściej stosuje się przywieszki kartonowe, wszywki odzieżowe czy etykiety samoprzylepne: oznaczenia takie mogą być wykonane z papieru, nylonu bądź satyny.
Zawieszki kartonowe:
rozwiązanie to wykorzystywane głównie do oznaczania odzieży w sprzedaży detalicznej. Możliwości technologiczne pozwalają nam na produkcję przywieszek dedykowanych do celów włókienniczych, czystych lub z nadrukiem. W przypadku druku można zastosować wiele nowoczesnych technik, takich jak lakierowanie czy tłoczenia. Przywieszki produkowane są w oparciu o szeroki zakres surowców (matowe lub błyszczące, w różnych gramaturach), w różnych rozmiarach i kształtach (z perforacją lub gotową dziurką).
Wszywki odzieżowe:
etykiety takie są wszywane już podczas produkcji wyrobu tekstylnego. Proponujemy etykiety, które są przyszywane do wyrobów włókienniczych, zawierające nie tylko podstawowe informacje, ale także kolorowy znak firmowy. Zaletami tego rozwiązania są: niska cena, a także możliwość druku dwustronnego. Wszywki wykonane są z satyny, które jest bardzo delikatna i miękka i szczególnie dobrze nadaje się do eleganckich ubrań czy bielizny. W przypadku wyrobów mogących dekoloryzować, proponujemy odporne na zaplamienia etykiety.
Etykiety samoprzylepne papierowe:
najczęściej są one stosowane na opakowaniach dzianin, takich jak skarpetki czy rajstopy. W wypadku klejenia ich bezpośrednio na ubrania: wymagają użycia specjalistycznego kleju niepozostawiającego śladu. Do oznakowania opakowań z rajstopami polecamy etykiety z łatwo odlepną wersją kleju, który spełniają nie tylko funkcję informacyjną, ale mogą także służyć jako zamknięcie opakowania. Etykieta jest również bardzo dobrym rozwiązaniem do identyfikacji opakowań z obuwiem. Z reguły drukowana w technice termotransferowej, może być uzupełniona o wstępny nadruk zawierający wielokolorowe logo czy inne stałe informacje.
Etykiety logistyczne:
ich głównym zadaniem jest identyfikacja opakowań zbiorczych do wysyłki i w czasie transportu. Najczęściej etykiety te produkowane są z papieru matowego lub półbłyszczącego. Zapewniają one dobrą jakość wydruku i są niedrogim rozwiązanie dla identyfikacji towarów. Aby zapewnić odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, temperatura, itp.) mogą być stosowane etykiety z folii lub innych surowców syntetycznych.