Etykiety na elektronikę, tabliczki znamionowe i plomby

Wszystkie urządzenia elektroniczne, w tym urządzenia RTV i AGD muszą być oznaczone specjalistycznymi etykietami zwanymi tabliczkami znamionowymi. Dla tego typu znakowania używa się etykiet foliowych o szczególnych właściwościach.
Specjalnie dobrane kleje pozwalają utrzymać etykiety na obudowach wykonanych z tworzyw sztucznych o wysokiej i niskiej energii powierzchniowej lub na różnego typu obudowach metalowych (również malowanych i zaolejonych). Dodatkowy zadruk etykiet w technologii termotransferowej jest czytelny i odporny na uszkodzenia mechaniczne lub mycie.
Odpowiednio wybrana kombinacja surowca, kleju i taśmy termotransferowej użytej do ich zadruku, pozwala stosować te etykiety w wysokich (+ 1000 C) i niskich (-196 C) temperaturach, co czyni je odporne na promieniowanie UV, wilgoć i agresywne chemikalia.
Zastosowanie technologii druku termotransferowego zapewnia bardzo wysoką trwałość nadruku, czytelność oznakowania i identyfikacji produktu w trakcie produkcji, procesu logistycznego oraz procesu sprzedaży.
Oferujemy:
Etykiety plombowe:
mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie nie mogą być podjęte inne zabezpieczenia przed niepożądanym otwarciem i wymiany części. Szczególnie dobrze sprawdzają się w branży komputerowej oraz w punktach serwisowych. Usunięcie etykiety może się tylko odbyć poprzez jej zniszczenie, a tym samym utratę gwarancji. Etykiety plombowe są stosowane również do znakowania opakowań niektórych innych produktów (elementów elektronicznych, oprogramowania, płyt CD, DVD, Blu-Ray).

Plomba gwarancyjna zaświadcza, że produkt jest w pudełku i nie został otwarty. Dla tego typu etykiet wykorzystywany jest bardzo silny klej, co uniemożliwia ich odklejenie i ponowne przyklejenie. Przy próbie ingerencji etykiety ulegają uszkodzeniu lub zdeformowaniu tak, że ponowne przyklejenie w niezmienionej formie nie jest już możliwe.
Tabliczki znamionowe:
etykietowe tabliczki znamionowe są znacznie tańsze i łatwiejsze w produkcji niż oznaczenia metalowe, ale nadal stanowią trwałe rozwiązanie. Wyprodukowane ze specjalnych materiałów posiadają ekstremalną przyczepność do powierzchni, a syntetyczna warstwa wierzchnia wykazuje wysoką odporność na promieniowanie UV, temperaturę, wilgotność i agresywne chemikalia.
Etykiety te są bardzo trwałe i trudno usuwalne. Etykietowe tabliczki znamionowe powinny zawierać następujące informacje: nazwę producenta, parametry zasilania urządzenia, numer seryjny, datę produkcji, znaki bezpieczeństwa (np CE.). W zależności od typu urządzenia i wymagań prawnych: inne informacje mogą również znaleźć się na etykiecie.